Komino-szal, resztkowiec

 Komin do podwójnego owinięcia z kolorowych kwadratów, zrobiony z Kid Silk Dropsa.

Jestem chomik włóczkowy i szkoda mi wyrzucić nawet niewielkie końcówki dobrej włóczki. Jesienią robiłam już sweter w pasy (o TU), ale od tego czasu znowu coś tam przybyło... Bardzo mnie potem cieszy jak z tych nazbieranych małych kłębuszków uda się wykombinować coś ładnego.
Zważyłam worek z resztkami Kid Silka i okazało się że jest tego ponad 100g, jak na tą włóczkę całkiem sporo. Ten komin waży 70g. Przerabiałam podwójną nitką na drutach nr 4,5 - w poprzek, czyli na długość. Potem zszyłam początek z końcem. Komin ma w obwodzie 140 cm a szerokość 26-27 cm. Wzór - ściągacz podwójny 2p./2l.

Na druty nabrałam 3 x 16o. + 2 o. brzegowe = 50 o. i za każdym razem przerabiałam trzema kolorami. Kwadraty mają na wysokość 22 rz. a jest ich w sumie 39.


Tak wygląda lewa strona - nitki z tyłu, przy zmianie koloru muszą się krzyżować.
Najgorzej było pozaszywać na koniec wszystkie nitki... 39x2 = 78 nitek do pochowania! Na szczęście takie cienkie niteczki da się pochować prawie niewidocznie.

 

Da się w ten sposób wykorzystać naprawdę kilku gramowe końcówki - byle pasowały kolorem. No i jak to jest jeden rodzaj włóczki to robótka w efekcie wygląda jak przemyślana kompozycja a nie sposób na pozbycie się resztek :-) Sweter też byłby fajny taki - cały kolorowy albo tylko np. przód a reszta w jednym z kolorów.

Tutaj naniosłam na zdjęcie numery kolorów  Kid Silka które udało mi się przypomnieć - taka pomoc w dopasowaniu do siebie różnych odcieni, zawsze łatwiej jak są na jednym zdjęciu.


Komentarze

 1. No naprawdę super pomysł na resztki, bardzo ładny komin do jednokolorowych kurtek czy płaszczy :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wygląda, widać magię kolorów Kid Silk, serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny komin, pasuje do wielu stylizacji z racjo swojej wielobarwności. Kid Silki kocham miłością ogromną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Doskonały pomysł na wykorzystanie resztek i w ogóle świetny projekt! Bardzo mi się podoba, choć mnie trzy kolory w jednej linii skutecznie zniechęcają do samodzielnej produkcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł, super wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny, resztkowce uwielbiam, a takie wykonanie to cudo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdybym tylko miała tyle kolorowych odpadów, byłabym w raju 🤭
  Genialną komin zrobiłaś👍👌

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty