Czapa z przypinkami.

Ta czapka zainspirowana jest czapką Magdy Mołek, którą miała na sobie na Sylwestra z TVN. Dostałam zapytanie czy zrobię taką czapkę - czekam na zamówioną  wełnę, a tymczasem zrobiłam na próbę z tego co miałam, czyli zielonej Love Wool Katii. Czapka wzbudziła spore zainteresowanie na facebooku ;-)

Czapa jest gruba bo musi trzymać się prosto na głowie. Zrobiłam ją wzorem półpatentowym na drutach nr 12. Półpatent poza tym że jest grubszy niż zwykły ściągacz wychodzi też szerszy - na czapkę nabrałam (krzyżowo) tylko 28 o. Dziergałam w okrążeniach, na zakończenie czapki pod koniec, kilka okrążeń (4-5) zrobiłam zwykłym ściągaczem i w ostatnim okrążeniu zamknęłam co drugie oczko. Resztę ściągnęłam nitką.
Miałam 100g wełny i z tej ilości wyszła mi czapka 24 cm wysokości. Obwód głowy ok. 55 - 56 cm (ten wzór lubi się rozciągać w użytkowaniu).

Ważnym elementem czapki są przypinki - wg mnie to są po prostu broszki. Widziałam takie na Allegro i pewnie sobie zamówię ale tymczasem mam jedną z papużkami i różne ozdobne guziki.
 A na zdjęciu poniżej - M.Mołek w rzeczonej inspirującej czapce :-) oraz moje papużki.
Edit 08.01.2019
----------------------------
Już są dwie czapy - turkusowa z Eskimo Drops podwójną nitką.
 przyszły też zamówione broszki - mucha i kameleon :-)

Komentarze

 1. Super! Ma Pani świetny styl i gust :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Super czapy! Zainspirowały mnie. 😊 Proszę o podpowiedź, gdzie Pani kupuje broszki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muchę i kameleona kupiłam na Allegro, pozostałe w pasmanterii stacjonarnej.

   Usuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)