Swetra z okrągłym karczkiem c.d.


Do okrągłego karczku opisanego w poprzednim poście (-> TU) dorobiłam korpus swetra - od góry do dołu, w jednej części przody z tyłem. Dodatkowo wymyśliłam sobie cieniowanie z efektem ombre.
Nie obyło się bez prucia bo za pierwszym razem wyszło mi za wąskie, ale już mam poprawione :-) Najszybciej dzierga mi się jak nie jestem pewna efektu końcowego i jestem ciekawa jak wyjdzie!


Na dole karczku zaznaczyłam sobie otwory na rękawy, pod każdą pachą nabrałam dodatkowo po 7 o. a z dolnego brzegu: 35 o. z jednego przodu, 74 o. z tyłu i 35 o. z drugiego przodu - razem dało to 158 o. Zalecam dobrze się zmierzyć i zrobić próbkę żeby nie było przykrych niespodzianek ;)
U mnie na drutach nr 4,5 18 o. = 10 cm
Pierwszy rząd - na lewej stronie przerobiłam na lewo, a dalej aż do ściągacza na dole dżersej lewy (czyli lewe oczka na prawej stronie). Prosto bez wcięcia w pasie 33 cm + ściągacz 1/1 cm - 5 cm.

Dla efektu ombre kupiłam 3 kolory włóczki Nord (Drops): podstawowy dżinsowy nr 16, jasnoniebieski nr 08 i perłowy szary nr 03. Wybór kolorów włóczki nie jest łatwy, szczególnie jak się kupuje przez internet i jak wiadomo to co na zdjęciu pasuje idealnie - w realu czasem niekoniecznie... To było zresztą drugie podejście do zestawy kolorów - pierwszy ni się nie podobał :-)
Włóczka musi być cienka bo trzeba przerabiać podwójną albo nawet potrójna nitką - tylko wtedy da się ładnie zmieszać kolory. Ja przerabiałam podwójną nitką, najpierw 2 nitki dżinsowe, potem 1 dżins + 1 niebieska - ale na przejściu robiłam paski 1 rz. jednolitą, 2 - 1 rz. mieszaną, i potem znowu paski 1 rz. zmieszaną i 1-2rz. 2 nitki jasnoniebieskie,  itd. z kolejnym kolorem.
Efekt jest lepszy na dżerseju lewym niż na prawym - obok na zdjęciu porównanie.

Tak to wygląda - jeszcze bez rękawów, które właśnie robię - i plisy zapięcia.

c.d.n. :-)

Komentarze

 1. Mistrzyni drutów :-) To co piszesz, to dla mnie czarna magia, ale efekt jest super :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny efekt! Ciekawe cieniowanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A koronka na nogawkach 😘.

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie. Ja póki co tylko przyglądam się takiemu mieszaniu kolorów. Jeśli dobieram kolory to najczęściej efekt mnie nie zadowala. Pozostaję najczęściej przy jednokolorowych robótkach.
  Jeszcze raz: dobrze to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty