Komin w kropy

 Krótki komin z wzorem żakardowym, przypominającym duże kropki.

Dziergany jest na okrągło na drutach z żyłką, z 3 kolorów włóczki – ale jednorazowo zawsze przerabia się tylko dwoma kolorami.

Włóczka: ja użyłam 2 nitek dopasowanych kolorem i przerabianych razem, Flora Dropsa (wełna z alpaką, 210m/50g) i Diablo Hobbii (mohair z akrylem i poliamidem, 225m/25g). Po 1 motku z każdej. 

Komin jest nieduży ale ciepły - z racji żakardowego wzoru, na lewej stronie ciągnięte są nitki drugiego koloru i cały komin jest jakby podwójny :) 

Obwód - 62 cm, wysokość 31 cm.

Wzór żakardowy jest łatwy - w sam raz do spróbowania się z żakardem, jeśli ktoś się obawiał dotychczas :-) 

Użycie 2 nitek przerabianych razem nieco utrudnia dzierganie, równie dobrze można zrobić go z nieco grubszej, pojedynczej np. Daisy Drops lub Limy Drops – są podobne kolory. W tym wypadku koloru podstawowego (najjaśniejszy) potrzeba będzie 2 motki, a pozostałych po 1.


I jeśli ktoś chciałby właśnie spróbować żakardu to od dzisiaj wzór na ten komin otrzymacie jako podziękowanie za wsparcie mojego bloga w serwisie https://buycoffee.to/robotkizdzichy

Wpłata dowolna od 8 zł wzwyż ;-)


 A ten konkretny, gotowy komin jest do sprzedania - 160 zł. Wiadomość na maila.


Komentarze

  1. Przepięęęęękny!!!! Ślicznie dobrane i kolory, i sam wzór - jest taki uroczy. Chętnie bym go wkomponowała w sweter :) Pozdrawiam cieplutko!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty