Wiosenny sweter z ażurem - opis

 - z włóczki Cotton Light Dropsa.

Sweter dziergany jest w częściach, od dołu i zszywany. Prosty dekolt w łódkę wykończony jest szydełkiem, nie ma podkroju pachy. Na sweter w rozmiarze M wyszło mi 9 x motków włóczki (50g/105m) czyli 450 g, druty nr 4,5. Na przodzie i tyle zrobiłam pas ażurowego wzoru. Na rękawach - jeden raz powtórzony motyw, na środku rękawa.
Wzór oceniam jako dosyć łatwy - no chyba że ktoś za nic nie polubi się z ażurami :-) ale moim zdaniem nie ma w nim jakiejś szczególnej trudności. Wzór przerabiamy tylko na prawej stronie - na lewej tak jak wychodzą oczka. Ponieważ przód i tył to jest zwykły prostokąt z ażurowym pasem na środku - łatwo można go powiększyć czy zmniejszyć zmieniając ilość oczek prawych po obu stronach bloku ażurem.

Na powyższym zdjęciu wymiary swetra mierzone na płasko. Ponieważ to jest wzór ażurowy a dodatkowo przerabiany niezbyt ścisło, wymiary nieco się zmieniają po założeniu - może być albo nieco szerszy albo dłuższy :-)

Jeśli ktoś jest chętny na dokładny opis wykonania - dla rozmiaru tego co widać (M - L) to można go ode mnie kupić za kwotę 17 zł :-) 

Najłatwiej za pomocą ➡️ zrzutka.pl/bre82h/award/jyetg3  - pobranie zaraz po wpłacie.

Wzory są do zakupienia również w moim sklepiku - link na górze strony ⬆️ - (niestety nieco drożej ze względu na opłaty Etsy, ale za to w pełni automatycznie).
Można też do mnie napisać na adres: robotkizdzichy[at]vp.pl - podam nr konta, albo Blik 
albo PayPal: paypal.me/tojazdzid (koniecznie w wiadomości email i hasło "sweter z ażurem") - i od razu po wpłacie prześlę wzór w formacie PDF.Komentarze

Popularne posty