Czarny golf oversize

 Obszerny golf z włóczki Merino Extra Fine Dropsa w kolorze czarnym. 

 Wyszło mi 70 dag włóczki, druty nr 4.

Wzór - na prawej stronie 1p./1l/ a na lewej wszystkie prawe. Takie małe guzki wychodzą, nie wiem czy ten wzór ma jakąś nazwę? Niewykluczone, ale nie znam ;-)


A ten piękny reniferek, tak samo jak naszywki z moim logo - od NoBaa.

Nie ma podkroju pachy - rękawy wszyte są prosto, za to ramiona zrobiłam na skos za pomocą rzędów skróconych. Dodatkowo rękawy mają długi ściągacz z dziurą na kciuk. Ten ściągacz, czyli początek rękawów zrobiłam na okrągło - żeby można go było wywinąć i wtedy rękawy są normalnej długości. Powyżej ściągacze rozdzieliłam robótkę i dziergałam już tam i z powrotem. Ponieważ nie przepadam za dzierganiem na okrągło, tam gdzie nie muszę :-) Szczególnie małych obwodów.

 

Ponieważ sweter kończyłam na wyjeździe sesja zdjęciowa kombinowana na gorąco - w hotelowym pokoju i w pubie, co było o tyle trudne, że jak wiadomo czarny kolor fotografuje się fatalnie! A przy sztucznym świetle to już masakra jakaś :-) Zrobiliśmy co się dało, ważne że klientka zadowolona! :)


Komentarze

  1. Piękny ten golf, właścicielka zadowolona, a to ważne. A córa, wypisz wymaluj jakbym patrzyła na ciebie kilka lat wstecz ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty