Czapka "Cukiereczek"

  Czapka dla wielbicieli różu i kolorowych landrynek ;-) Taki cukiereczek! Tym razem z moherkiem połączyłam skarpetkową cieniowaną wełnę.

Włóczka Fabel (Drops) 1 motek 50g i Kid Silk (Drops) ok. pół motka czyli jakieś 13g. - przerabiane razem. Druty nr 4. 

Czapkę przerabiałam prosto i zszyłam - szew na granicy warkocza jest niewidoczny, a robi się łatwiej - ale oczywiście jeśli ktoś nie lubi zszywać - za to nie ma problemu z dzierganiem na okrągło, to można na okrągło, nabieramy wtedy mniej o 2 oczka brzegowe.
Moja czapka pasuje na głowę o obwodzie ok. 54-57 cm. 

Poniżej opis wykonanie ze zdjęciami poglądowymi :-)

 Próbka wzoru - 18o. wzorem warkoczowym = 10 cm próbkę lekko naciągamy!

Opis wykonania:
Na druty nabieramy 86o. (jeśli na okrągło to 84) i przerabiamy 3 rz. ściągaczem 1p./1l. następnie dodajemy równomiernie na całej szerokości 12 o. i zaczynamy wzór warkoczy czyli: 1o. brzeg., *6 o. prawych, 2 o. lewe* - powtarzamy 12x (czyli w każdym pasku o. prawych dodajemy 1 o.), 1 o. brzeg. Mamy na drucie teraz 98 o. Dalej przerabiamy wg schematu poniżej. Na schemacie zaznaczona jest tylko prawa strona - na lewej przerabiamy oczka tak jak wychodzą.

Gdy robótka ma 19 cm wysokości (u mnie tak jest po przerobieniu 50 rz.) zaczynamy odejmować oczka na zakończenie czapki. Zamykamy równomiernie na całej szerokości 12 o. (po 2 o. w co drugim warkoczu), 3 rz. prosto kontynuując wzór, ponownie 12 o. w tych samych miejscach, następnie równomiernie 6 x po 6 oczek  i 12 o.w co drugim rzędzie. 

Na zdjęciach poniżej zaznaczone strzałkami miejsca zamykania oczek.

Zamykamy oczka tak żeby w miarę możliwości dopasować się do wzoru - ja zakończyłam po prostu na początku co drugi warkocz. Zostaje nam na drucie 26 o. - czapka ma ok. 27 cm długości. Odcinamy nitkę i przewlekamy na nią pozostałe oczka, ściągamy i zaszywamy mocno. 

Zszywamy czapkę. Ja zszywam na prawej stronie szwem "materacowym" - jak widać szew jest niezauważalny.

 Jeszcze tylko pompon z kontrastowej albo tej samej włóczki - przyszywamy do czapki. I już! 😀

Czapka jest do kupienia w sklepiku -> o TU :-)

 Tak samo jak widoczny na zdjęciach poniżej różowy komin - jest o wiele grubszy, zrobiłam go na drutach nr 10 z włóczki New Spot (Cheval Blanc) - wyszły równo 2 motki. 52 o. - wzór francuski na okrągło. 

 

- a jeśli podoba ci się opis to możesz postawić mi wirtualna kawę ;) -> https://buycoffee.to/robotkizdzichy

Z góry dziękuję! :-)


Komentarze

  1. Nieodmiennie podziwiam produkcję czapek! Cukierek przesłodki, fajne połączenie tych włóczek :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty