Z plecionką i zapięciem

 A.D.2009

I drugi zapowiedziany wczoraj sweter z 2009r. - gruby, ciepły, na zimę jak znalazł!

Jest łatwiejszy bo ma rękawy wszywane prosto - nie trzeba kombinować z główką ;-)

Baby Llama Glow.

Rozmiary: 40/42 – długość 64 cm, szerokość 50 cm, długość rękawa 53 cm,

(42/44 - długość 65 cm, szerokość 55 cm, długość rękawa 53 cm)

Jeśli w opisie występuje tylko jedna cyfra odnosi się do wszystkich rozmiarów.

Włóczka: Baby Llama Glow 75 (80) dag, druty nr 6 - tej włóczki raczej nie dostaniemy ale metrażem będzie pasować np. Peru Katia, albo Super Merino Katia - i każda z której wyjdzie nam próbka o wymiarach jak poniżej (grubość Bulky).  

Próbka wykonana wzorem paski: 13 oczek i 18 rzędów = 10 cm x 10 cm

Wzory: romby – wg schematu,

paski: 4 o. prawe, 7 o. lewych – powtarzać; na lewej stronie przerabiać oczka tak jak wychodzą.


Tył:

Na druty nabrać krzyżowo 71 (79) o. i przerabiać wzorem pasków zaczynając i kończąc 5 o. lewymi (3 o. lewymi). Po przerobieniu 54 rz. dodać równomiernie na całej szerokości 7 o. i zmienić wzór na romby zaczynając od 3 rz. schematu. Po przerobieniu 80 rz. na podkrój pachy zakończyć z obu stron po 5 o. Po przerobieniu 34 (36) rz. od początku podkroju pachy na dekolt odłożyć na zapasowy drut środkowe 26 (30) oczek i pozostałe oczka przerabiać osobno. W kolejnym rzędzie od strony dekoltu zakończyć jeszcze po 1 oczku i po przerobieniu 38 (40) rz. od podkroju pachy zakończyć na ramię pozostałe 20 (22)oczek.

Przód robimy tak samo jak tył tylko z głębszym dekoltem – po przerobieniu 26 rz. od podkroju pachy odłożyć na zapasowy drut środkowe 14(18) oczek i pozostałe oczka przerabiać osobno. W kolejnych rzędach od strony dekoltu zakończyć jeszcze w co 2 rz.: 1 x 3 o., 1 x po 2 o. i 2 x po 1 oczku i po przerobieniu 38 (40) rz. od podkroju pachy zakończyć na ramię pozostałe 20 (22)oczek.

Rękaw: 

Na druty nabrać krzyżowo 38 (42) o. i przerabiać wzorem pasków zaczynając i kończąc 5 o. lewymi. (7 o. lewymi) Na poszerzenie rękawa po przerobieniu 30 rz. dodać z obu stron: 4 x po 1 o w co 8 rz. i 8 x po 1o. w co 4 rz. (na drucie mamy 62 o.(66 o.)) po przerobieniu 96 rz. zakończyć wszystkie oczka.

Zszyć boki swetra i prawe ramię. Na plisę dekoltu nabrać z brzegów dekoltu 30 o., dodać odłożone oczka dekoltu przodu i tyłu (mamy na drucie 70 o.(78) i przerobić 7 rz. ściągaczem podwójnym (2 o. prawe, 2 o. lewe) po czym zakończyć wszystkie oczka.

Na plisę zapięcia nabrać 24 oczka ramienia tyłu oraz przy brzegu plisy dekoltu i przerobić 6 rz. ściągaczem podwójnym – w 4 rz. wykonać 2 dziurki na guziki (pierwsza w odległości 3 o. od brzegu dekoltu – 1 narzut, 2 o. razem, druga na środku plisy), po czym zakończyć wszystkie oczka.


Zszyć rękawy pozostawiając nie zszyte 4 cm od góry rękawa – ten odcinek oraz prostą górę rękawa przyszyć do podkroju pachy. Przyszyć guziki. 

-----------------------------------

Jeśli korzystasz z tego wzoru i chcesz docenić moją pracę możesz postawić mi symboliczna kawę :-) 

 - https://buycoffee.to/robotkizdzichy

by zdzid 2009 :)
 

 

Komentarze

  1. Spojrzałam na zdjęcie i pomyślałam że to Twoje świeże dzieło, dopiero po wczytaniu się, widzę że to 2009 r (wyglądasz tak samo). Ten sweter i bordowy kardigan rzeczywiście wyglądają współcześnie. Takie swetry z rękawami wszywanymi na prosto robiłyśmy z koleżankami pod koniec lat 80-tych masowo, a teraz moja córka studentka, co interesuje się modą, chce abym jej taki wydziergała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bo takie swetry są zawsze na czasie! Dzięki za historyczne "odkrywki", które to potwierdzają.
    Ten projekt jeszcze mnie przerasta, ale wirtualnie kawki się chętnie razem napiję i postawię za całokształt!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty