Reglanowy w pasy

Tak zwany "resztkowiec" czyli sweter z zasobów własnych w postaci kilku kolorów Kid Silk Dropsa - musiałam dokupić tylko 2 motki, z których zresztą prawie cały jeden został ;-)

Przerabiałam podwójną nitką na drutach nr 5 i 4 (ściągacze) a cały sweter waży 134 g czyli potrzeba niecałe 6 motków. Niestety nie wiem ile jakiego koloru poszło bo miałam pozaczynane motki albo nawet kilka resztek. Wyszedł całkiem elegancki sweterek :-) Reglan przerabiany od góry do dołu, na okrągło, na drutach z żyłką. 

Przy reglanie oczka dodawane tak żeby wyszły dziurki. Ponieważ metoda "od góry" nie jest moją specjalnością posiłkowałam się rozpiską na reglan z podobnego swetra z Dropsa - a potem już po swojemu :-) Sweterek jest luźny (ok.53 cm szerokości), rękawy też luźniejsze o długości 3/4.

Będą zdjęcia "na modelce" ale później - w pewnym wieku nie robi się zdjęć z marszu, trochę się trzeba przygotować do sesji... 😋

 

 Fajnie wygląda do ołówkowej spódnicy albo garniturowych spodni. No i szpilki, oczywiście!

Kolory miałam 4: ecru, jasny beż, wrzosowy i jasny szary. Pierwszy pasek od góry to 1 nitka ecru+ 1 nitka beżu, ostatni na dole - beż + szary.


Sweterek jest dla mnie ale jakby ktoś chciał podobny to można zamówić - przyjemnie się robiło :-) 


---------

Jest i mini sesja zdjęciowa :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty