Jeszcze jeden Ombre

Kolejny sweter 'ombre' tym razem w innej tonacji bo zielono-granatowy-petrol. Lubię się bawić w takie mieszanie kolorów, to coś jak malowanie tylko za pomocą włóczki ;-)
A włóczka to znowu Kid Silk Dropsa - podwójna nitka, razem wyszło niecałe 200g, druty nr 4,5 i 4 (ściągacze rękawów i plisa dekoltu). Najwięcej potrzeba ciemnej zieleni - 5 motków (x25g), niecałe 2 granatu i 1 petrol. Zestaw kolorów bardzo mi się podoba -  a nie jest to mój pomysł, być może sama bym tak nie wybrała ;-)
Sweter robiłam od dołu, początkowo w częściach a od momentu zmiany koloru - na okrągło. Ma reglanowe rękawy i ten reglan też robiłam na okrągło (całość na jednym drucie).
Najtrudniej jest z dekoltem - żeby wyszedł ładnie zaokrąglony trzeba zastosować rzędy skrócone.

Uprzedzając pytania - dokładnego opisu wykonania nie będzie, coś musi zostać tajemnicą warsztatu ;-) - a tak na serio to nie mam teraz czasu bo jesienią jest zawsze najwięcej zamówień.
No i na przystojnym modelu każdy sweter wygląda lepiej! - Marcin Januszkiewicz 💚💙


Zamówiłam niedawno nowe metki w NoBaa - poza filcowymi które już miała wcześniej, wymyśliłam nowe, na eko-skórze składane na pół. W założeniu do czapek, ale do sweterka też się nadają - takie są bardziej dyskretne :)
I w tym swetrze jest ich debiut :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty