Szydełkowe rękawice


Rękawiczki z jednym palcem z włóczki Lima (Drops) - ok. 100g. Szydełko nr 4.Opis wykonania:
Robimy 32 o. łańcuszka kolorem pistacjowym i zamykamy w kółeczko, dalej robimy w okrążeniach. 1 okr. półsłupki (z narzutem), okrążenia 2 i 3 półsłupki (bez narzutu = oczka ścisłe) dwoma kolorami, na przemian 1 psł. granatowym, 1 pistacjowym, w 3 okr. kolory zmieniamy (tam gdzie jest granat robimy pistację i odwrotnie).  Następnie półsłupki (z narzutem) kolorem granatowym. W 6 okr. półsłupków granatowych zaczynamy wyrabiać kciuk, w tym celu zaznaczamy z jednej strony 4 psł. i przed i po tych zaznaczonych robimy po 2 psł. w jedno oczko. 7 okr. bez dodawania, w 8 i 9 okr. powtarzamy dodawanie - dodaliśmy łącznie 3 x po 2 psł. + 4 zaznaczone na początku = 10 psł. Zamykamy ten kawałek w kółeczko, dodajemy 1 o. łańcuszka jako łącznik i na 11 o. przerabiamy kciuk. Robimy 7 okrążeń i na zakończenie 1 okr. przerabiając po 2 psł. razem - ucinamy nitkę i zaszywamy koniec.
Teraz wracamy do reszty rękawiczki - zostało nam 28 o. dodajemy 2 o. w miejscu łączenia z kciukiem (=30)  i przerabiamy w okrążeniach. Gdy mamy 22 okr. psł. od początku rękawiczki przerabiamy 2 okr. dwoma kolorami (tak jak na początku rękawiczki) a dalej kontynuujemy kolorem pistacjowym.  Po przerobieniu 2 okr. kolorem pistacjowym
po obu stronach dłoni odejmujemy po 2 psł., następnie przerabiamy po 2 psł. razem i po przerobieniu 29 okr. półsłupków ucinamy nitkę i zaszywamy pozostałą dziurkę. Drugą robi się tak samo.

Moje rękawiczki mają ok. 22 cm długości i są mniej więcej rozmiaru M, jeśli będą za krótkie można zrobić 2-3 okr. więcej (przymierzamy w trakcie roboty na rękę).

Są na sprzedaż :) - KLIK

Komentarze

Popularne posty