W kolorze malwy.


Z ażurem i z bawełny, ale raczej grubej - taki sweterek na wczesną wiosnę.

Włóczka Stone Washed XL (Scheepjes) - 40 dag, druty nr 5. Kolor różowy nie jest moim ulubionym, a w każdym razie nie każdy różowy. Ten mi się podoba - zastanawiałam się jak określić odcień i wychodzi mi że kolor malwy (kwiatki ładne, kolor też ;-). O włóczce już pisałam kilka dni temu -> tu.Sweter robiłam wg wzoru z gazetki Modne Sploty Nr 1/2016, ale ze zmianami. W oryginale rękawy są krótkie - u mnie długości 7/8 czyli tak z 8 cm przed nadgarstkiem.Poprawiłam też dekolt - oryginał ma dekolt kwadratowy, zakończony prosto bez zaokrąglenia i bez żadnego wykończenia. Zrobiłam tak chociaż od początku miałam wątpliwości czy to będzie dobrze wyglądać - i miałam rację. Trzeba było spruć i poprawić.
Teraz dekolt jest zaokrąglony (rzędy skrócone) i wykończony wąską plisą wzorem francuskim.

Ażurowy wzór biegnie na skos, asymetrycznie, różne są też rękawy - jeden cały ażurowy a drugi gładki tylko z motywem na dole.


Jeszcze słów parę nt wszycia rękawów: tak to wygląda na wykroju - pacha jest podcięta na prosto, rękawy też zakończone prosto. Stosuję czasem takie wszycie do sportowych albo męskich swetrów. Tu prawdę mówiąc lepiej by wyglądały tradycyjne z główką, ale już nie chciałam poprawiać.
Żeby wszyć taki rękaw nie zszywamy go do końca - zostawiamy niezszyty odcinek równy podcięciu pachy. Następnie wszywamy rękaw jak na zdjęciach. Tego akurat w opisie w gazecie zabrakło ;-)


Jeszcze końcowa stylizacja - i wiosno przybywaj! :-))

Komentarze

 1. Sweterek jest cudny, a ty masz chyba ogień w rękach. Tak szybko robisz.

  OdpowiedzUsuń
 2. A właśnie to był jedyny model, który zaintrygował mnie w tym wydniu Modnych Splotów. Modyfikacja rękawów bardzo trafiona moim zdaniem, bo podkreśla asymetrię, no i jest praktyczna. Sweterek naprawdę ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ elegancko i ładnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny sweterek, bardzo pomysłowy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty