Rzędy skrócone.


Dzisiaj będzie post instruktażowy czyli tutorial jak robić rzędy skrócone :-)Rzędy skrócone to jak sama nazwa wskazuje rzędy nieprzerobione do końca, stosuje się je do wyrobienia skosu np. albo półokręgu.
Czytałam o różnych sposobach przerabiania rzędów skróconych ale wg mnie najładniej i bez widocznych dziurek wychodzi metoda "z narzutem".

Na FB zrobiłam ładny szczegółowy opis ze zdjęciami więc nie będę się powtarzać tylko udostępnię -> KLIK.


To jest sposób na wykonanie skosu, jeśli chcemy zrobić półokrąg to robimy analogicznie z drugiej strony całą operację przeprowadzając na lewej stronie. No i oczywiście żeby wyszło okrągło to zostawiamy nie zawsze taką samą liczbę oczek a najpierw więcej a potem mniej - albo odwrotnie, to zależy od wzoru ;-)

Komentarze

 1. Dziękuje za kolejny post instruktażowy na pewno skorzystam .Pozdrawiam.Gosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie dzięki Zdzisiu!!!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Super to rozpisałaś - masz dar instruktażowy, spokojnie możesz połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli uczyć i zarabiać, pomyśleć np. nad wydaniem podręcznika "druciary" :)
  Czasem ktoś mnie pyta o coś, a ja nie dość, że nie umiem wytłumaczyć, to nawet zdjecia czy filmik niewiele wniosą, bo dziergam lewą ręką i to w 90% wprowadza w błąd albo myli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję, mialam zawsze problem z wyglądem robótki po prawej stronie przy rzedach skróconych.Teraz już problem jest rozwiązany

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem wzrokowcem więc nie wszystkie opisy do mnie docierają. Dopiero jak zobaczyłam to na Twoich zdjęciach, zrozumiałam jak robić aby nie było dziurek. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. super,a gdybym chciała pufę na drutach ,to jak ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robiłam tak: http://tojazdzid.blogspot.com/2016/03/pufa-na-drutach.html

   Usuń
 7. A jak zrobić te rzędy skrócone aby podnieść tył swetra reglanowego robionego na okrągło. Najpierw sam tył czy w w tyle rząd skócony sle jednocześnie jedziemy na okrągło? Proszę o wskazówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z natury rzeczy, jeśli przerabiamy rzędy skrócone to przestajemy przerabiać na okrągło (tymczasowo, potem można wrócić do przerabiania w okrążeniach). Przerabiamy z tyłu stopniowo coraz krótsze rzędy - a tym samym wyrabia nam się dekolt z przodu. Na koniec w jednym okrążeniu przerabiamy wszystkie oczka z narzutami które robiliśmy formując dekolt (czyli podniesiony tył, kwestia punktu widzenia) i ewentualnie - już na okrągło - przerabiamy plisę wykończenia dekoltu.

   Usuń
  2. Serdecznie dziękuję, teraz już wiem o co chodzi. Na Panią zawsze można liczyć, pozdrawiam.

   Usuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty