Komplet Cupcake wg Dropsa

Kolejny komplet, tym razem wg wzoru z Dropsa -> tutaj opis.
Ja zrobiłam go jednak z cieńszej włóczki - Andes (Drops, wełna z alpaką) - ok. 2,5 motka, druty nr 8.

Taką włóczkę akurat miałam - co ciekawe, chociaż jest ona ponad 2 razy cieńsza niż proponowana Polaris to druty pasują takie jak w opisie i rozmiar też wyszedł prawidłowy... tylko początek (ok. 5 cm) czapki zrobiłam na 7.


Więc albo w opisie jest błąd (bo przy włóczce zalecane druty to 15!) albo osoba wykonująca prototyp przerabia baaardzo ścisło :-)

Do czapki zrobiłam pompon w innym kolorze - żeby trochę rozweselić (z cieniowanego Nepal-u Katii).

Komplet jest na sprzedaż.

Komentarze

 1. Pompon bardzo ożywia :) Spotkałam się już z podobną kwestią we wzorach dropsa. Zalecany był Eskimo, a ja robiłam z Nepala i wyszło bardzo dobrze. Znaczy to, że nabrałaś dokładnie tyle samo oczek co we wzorze swoją cieńszą włóczką i tak fajnie wyszło? Pytam, bo właśnie wybieram sobie wzór na czapkę, zalecana włóczka jest grubsza, ale nie mam takiej, a wzór jest super. Chyba spróbuję i zobaczę, jak to wychodzi... Może wszystkie wzory dropsa są trochę na wyrost... Ciekawe... A polaris faktycznie jest gruba i 15mm jest całkiem możliwe, bo to 7 oczek tylko w 10 cm ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, nabrałam tyle oczek co w opisie - i robiłam ten mniejszy rozmiar :) Czapka pasuje na obwód głowy ok. 55 cm, komin zrobiłam trochę dłuższy bo robiłam do wyczerpania włóczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za szybką odpowiedź:) Czyli jednak spróbuję bez obaw tej włóczki, którą mam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tym pomponem o wiele weselej! Podoba mi się! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ! Też zrobiłam tym wzorem http://mirellaj.blogspot.com/2013/12/czapka-cupcake-i-szyjootulacz.html i tu http://mirellaj.blogspot.com/2013/12/czapka-poppy-i-otulacz.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna jest ta czapka. :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz będzie widoczny na stronie gdy go przeczytam :-) (włączone moderowanie komentarzy)

Popularne posty